Bizim hikayemiz dört duvar arasına sığamayan insanlara çare olmak için başladı aslında…

Spor salonlarının o bitmek bilmeyen alet bekleme sırası, çalışacağınız makinede bir önceki insanın havlu kullanmayışının sorununu, salonun hiç bitmek bilmeyen kalabalığına çare olmak için insanların hava şartları, fiziki şartlar ne olursa olsun spor yapabilmenin ne kadar mümkün ve keyifli olduğunu insanlara göstermek istedik. Bunu yaparken de sadece koşmamalıydık ya da sadece bisiklet çevirmemeliydik.

Öyle bir şey yapmalıydık ki kimse bugüne kadar yapmamış olsun, bu kadar sabırlı ve istikrarlı olsun istedik. Tüm öğrencilerimize gerçek sporu öğretmeli ve bunları ömürlerinin sonuna dek nasıl yapmaları gerektiğini öğretmek istedik. Öyle bir şey hayal ettik ki derslerimize katılan insanlar bu eğitimlerden sonra iyi ile kötü eğitmeni, doğru ile yanlış hareketleri ve antrenmanları bilsin ve fark etsin istedik. Bir okul gibi düşündük ve bütün öğrencilerimize vücutları ile ilgili hep geleceğe yatırım yapmalarını sağlamak istedik. Görüntüden çok vücut kuvvetinin ve dayanıklılığın ne derece önemli olduğunu fark etmelerini istedik. Kendi vücut ağırlıklarının aslında doğru açı ve hareketler ile ne derece önemli bir ağırlık unsuru olduğunu göstermek istedik. Evet ağırlıkları, halterleri, makineleri bizde seviyorduk fakat hepsi gittiğinde geriye sadece vücudumuz kaldığında bunu nasıl kullanmak gerektiğini öğretmeliydik tüm öğrencilerimize…

Bu hayaller ve düşünceler sonucunda kendi tecrübelerimizi ve eğitimlerimizi artık buna daha fazla yoğunlaştırarak bir antrenman modeli çıkarttık. Tamamen kendimize özel ve sürekli güncellenen bir antrenman. Öyle ki her antrenman değiştiğinde yeni antrenman ile beraber ilk defa başlamış gibi zorlanacağımız ve işe yarayacak bir antrenman. Bunların hepsini bir sıralamaya koyduk ve düzenli bir şekilde esneklik, güç ve dayanıklılık unsurları etrafında antrenman programlarımızı şekillendirdik. Bunu yaparken fitness antrenman öğretilerinin hepsini dikkate aldık, işlenmesi gereken tüm vücut hareket planlarını işledik, dikkat edilmesi gereken tüm açı ve kurallara dikkat ettik ve sonucunda 2013’ ten bu yana sürekli bilimin ve doğru egzersizlerin ışığında 100’lerce öğrencimize doğru ve işe yarar antrenmanları, vücudun ne kadar etkili bir ağırlık olduğunu, açıları ve hataları, spor disiplinini ve bilincini, neleri yapmalarından ziyade neleri yapmamalarını öğretmenin güzel duygularını yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

Bu oluşumu kurduğumuzdan bu yana Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli ve daha birçok bölge ve yöreden bilinçli antrenör ve insanlardan güzel mesajlar ve eleştiriler aldık ve almaya da devam ediyoruz. Bütün bunların hepsini dikkate alarak kendimizi daha çok geliştirdik ve eksiklerimizi kapatmaya çalıştık. Kendimize güzel ve iyi değerlerle dolu bir yol çizdik.

Hedefimiz ise bu amaçlar ve değerler doğrultusunda birçok eğitmene ve insana örnek olmaya devam etmek. Sporun belli disiplinler ve düzenlilik halinde kişilerde yarattığı onlarca olumlu yönü herkesin fark etmesini sağlamak. Daha fazla insana ulaşarak inandığımız değerler ve kültürü birçok insanın bilmesini ve kabul görmesini sağlamak.

Bizim hikayemiz ufacık bir nedenden başladı ve içimizde bir çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Teşekkür ederim.

Onur Uçar

Boot Camp İstanbul

Üyelerimizin Düşünceleri